High School Orchestra Roster
2023-24
Violin 1- Sophie Thiessen, Andover
- Ryan Byun, Andover-Central
- Laura Ward, Wichita-East
- Sharon Sun, Andover
- Alexandra Dominguez, Maize-South
- Oliver Christians, Wichita-East
- Sydney Vermeeren, Wichita-Kapaun Mt Carmel
- Cole Brown, Goddard-Eisenhower
- Abrie Mong, Derby
- Lyla Lansdown, Maize
- Cael Harlen, Bel Aire-Northeast Magnet
- Aaliyah Venegas, Wichita-Southeast
- Lucy Buller, Newton
- Avery Schippers, Wichita-Northwest
- Lillian Kahle, McPherson
- Ananya Gandikota, Wichita-East
- Myrrah Awwad, Wichita-North
- Bailey Bliss, McPherson
- Allison Kovach, Maize-South
- Alyanne Jones, Derby
- Ailee McConeghey, Wichita-Classical School
- Taran Robertson, Goddard-Eisenhower
- Peter Todorov, Wichita-Collegiate
- Shivani Hebsur, Wichita-Collegiate
- Steven Lin, Wichita-East
- Ryan Newby, Wichita-Southeast
- Lily Schloneger, Newton
- Ayaan Parikh, Wichita-Collegiate
- Jack Bowen, Maize
- Caden Hendrix, Hutchinson
- Alexander Uong, Wichita-Southeast
- Sophia Lin, Wichita-East
- Sophia Christians, Wichita-East
- Abigail Stork, Wichita-Haysville Campus
- Ashwath Jagadeesh, Wichita-East
- Makenna Biggs, Maize-South
- Alt. 1 - Jo'Hanna Roundtree-Hollins, Wichita-East
- Alt. 2 - Seth Depaulis, Wichita-Heights
- Johanna Speer, Maize
- Noah Jackson, Goddard-Eisenhower
- Christianne Shannon Sebastian, Maize
- Brayden Kutschka-Ta, Maize-South
- Tri Lam, Wichita-East
- Kirah Taskinen, Lindsborg-Smoky Valley
- Esther Busenitz, Maize-South
- Jesus Garcia-Villa, Wichita-East
- Adeline Hileman, Wichita-East
- Taylor Grant, Goddard-Eisenhower
- Megan Trotter, Wichita-Northwest
- Zachary Kallman, Goddard-Eisenhower
- Mack Carlo, Maize
- Alina Callstrom, Wichita-Northwest
- Hailey Maddox, Derby
- Riley Mack, Wichita-Heights
- Alt. - Jennifer Speer, Maize
- Ethan Wessley, Wichita-East
- Henry Wright, Lindsborg-Smoky Valley
- Kyle Cho, Wichita-East
- Mason Bounds, Wichita-East
- Noah Doom, Wichita-Classical School
- Meenakshi Ghosh, Maize-South
- Bo Lu, Wichita-East
- Conner Huddleston, Goddard
- Descarte Santos, Wichita-Southeast
- Grace Kallman, Goddard-Eisenhower
- Annabelle Rippstein, Derby
- Oliver Zimmerman, Wichita-Northwest
- Aidyn Kilman, Hutchinson
- Ryan Yessin, Wichita-East
- Arri Riley, Wichita-East
- Evelyn Simmon, Maize-South
- Alt. - Luke Budde, Wichita-East
- Nithish Aravinthan, Wichita-East
- Xander Zdrojewski, Wichita-East
- Emma Lockwood, Wichita-East
- Joey Lawton, Wichita-Trinity Academy
- Taylor Davis, Wichita-Southeast
- Kathryn Dayley, Maize
- Andrew Brittain, Andover
- Alt. - Adrian Lecodet-Ojeda, Wichita-Northwest
Piccolo
- Danielle Turner, Derby
Flute
- Lauren Sneed, Derby
- Paige Killingsworth, Wichita-East
- Danielle Turner, Derby
- Carsen Starr, Douglass
Oboe
- Lea Sackett, Wichita-Independent
- Miles Wilson, Wichita-East
Bassoon
- Ethan Finney, Andover-Central
Clarinet
- Abigail Gill, Wellington
- Delaney O'Neill, Andover-Central
- Sonareigh Bell, Valley Center
- Ryan Rush, McPherson
Trumpet
- Kyndall Sandbo, McPherson
- Jordyn Gawith, McPherson
Horn
- Brandon Beal, Derby
- Grant Parcell, Wichita-East
- Jana Orief, Wichita-Northwest
- Anthony Wilson, Wichita-East
Trombone
- Eilidh Aitken, Wichita-East
- Victoria McClure, Valley Center
- Samuel Houston, McPherson
Tuba
- Josh Stroot, Derby
Timpani
- Nolan Grossman, Wichita-East
Percussion
- Elijah Gegen, Wichita-Northwest
- Beau Berry, Pretty Prairie
- Per Nelson, Lindsborg-Smoky Valley